Szlachetna pomoc z TAURON Wydobycie

23.12.2016
Już po raz piąty (od 2012 roku) pracownicy TAURON Wydobycie wzięli udział w akcji Szlachetna Paczka. Wsparcie dało dwóm rodzinom nadzieję na lepsze jutro, impuls do działania oraz świadomość, że w trudnej sytuacji nie są sami.Szlachetna Paczka buduje mosty między ludźmi, którzy są w potrzebie, z osobami które chcą pomagać. Ułatwia dotarcie do najbiedniejszych rodzin w całej Polsce.

Zawody wędkarskie o Puchar Prezesa TAURON Wydobycie S.A.

15.09.2016
Zapoczątkowane przez Koło PZW nr 90 „Janina” przy TAURON Wydobycie S.A. w Libiążu, zawody wędkarskie o Puchar Prezesa TAURON Wydobycie S.A. odbyły się 10 września br. nad stawem Lasówka. Zawody przyciągnęły w tym roku 30 aktywnych wędkarzy oraz ich rodziny. - Zawody to połowy rekreacyjne, gdzie spotykamy się ze zdrową rywalizacją, świetną zabawą i z ćwiczeniem własnych umiejętności. – komentuje Mirosław Lipowski - Prezes Koła Wędkarskiego PZW 90 „Janina”.

Mierzymy wysoko – lot balonem największą atrakcją tegorocznej ŻARKOmanii

13.09.2016
ŻARKOmania 2016 już za nami! Na zorganizowanej 3 września br. imprezie sportowo-rekreacyjnej nie mogło zabraknąć atrakcji TAURONA Wydobycie – głównego sponsora wydarzenia. W pierwszą sobotę września br., na stadionie Klubu Sportowego w Żarkach nie sposób było się nudzić. Na śmiałków czekały przede wszystkim loty ogromnej wielkości balonem na uwięzi. Chętnych do przeżycia podniebnej przygody nie brakowało, a biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszyły się loty, balon szybko okazał się największą atrakcją pikniku.

Zagrali pod ziemią

02.09.2016
Dwoje śmiałków – Agnieszka i Grzegorz Paklerscy wygrali tegoroczną licytację zjazdu do wyrobisk podziemnych Zakładu Górniczego Sobieski w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zwycięzcy zaoferowali za wycieczkę 1025 złotych.

Studenci w TAURON Wydobycie ZG Sobieski

25.07.2016
Zacieśnienie współpracy świata nauki z przemysłem w celu ulepszania badań naukowych oraz poprawy ich funkcjonalności były tematem przewodnim wizyty międzynarodowej grupy studentów w Zakładzie Górniczym Sobieski. Nawiązanie cennych kontaktów między młodymi naukowcami, a doświadczonymi przedstawicielami przemysłu miało miejsce w dniu 14 lipca 2016 roku w ramach 7. Międzynarodowej Konferencji Geofizyków.

Projekt badawczy CEReS

16.06.2016
TAURON Wydobycie wspólnie z Głównym Instytutem Górnictwa w Katowicach oraz pięcioma innymi międzynarodowymi partnerami naukowymi podpisał porozumienie o wspólnej realizacji projektu badawczego „Przetwórstwo odpadów pogórniczych i elektronicznych – Nowe zasoby dla zrównoważonej przyszłości” - Akronim CEReS