04.06.2012

Imponująco zaprezentowała się drużyna Południowego Koncernu Węglowego która po raz drugi z rzędu zajęła pierwsze miejsce w turnieju piłki nożnej o Puchar Prezesa Zarządu TAURON Polska Energia S.A.

Turniej odbył się na boiskach na terenie Centrum Sportu w Opolu w dniu 19 maja 2012r.Organizatorzy wyznaczyli datę turnieju wydaje się nie przypadkowo, ponieważ w tym dniu zaplanowano finał Ligi Mistrzów pomiędzy Bayernem Monachium a Chealse Londyn na boisku w Monachium (przypominam trofeum wywalczyli piłkarze z Londynu wygrywając po rzutach karnych).

Punktualnie o godzinie 10.00 rozpoczęły się zawody piłkarskie. Do walki przystąpiło pięć drużyn reprezentujących Spółki Grupy TAURON Polska Energia S.A.: Południowy Koncern Węglowy S.A. z Jaworzna, TAURON Ciepło S.A., TAURON GZE S.A., TAURON Wytwarzanie S.A. oraz TAURON Dystrybucja S.A.. Mecze, podobnie jak w roku poprzednim, zostały rozegrane w systemie „każdy z każdym” na  dwóch trawiastych, pełno wymiarowym boiskach, mecze  trwały 2 razy 25 min. Drużyna z koncernu  wygrała wszystkie spotkania zdobywając 27 bramek a tracąc jednego gola.

Pierwsze miejsce zajął  Południowy Koncern Węglowy S.A., drudzy na podium stanęli zawodnicy TAURON Wytwarzanie S.A., trzecie miejsce wywalczyli zawodnicy TAURON GZE S.A., czwarte drużyna TAURON Ciepło S.A. i piąte TAURON Dystrybucja S.A.Okazały  Puchar odebrał kapitan drużyny Maciej Kania. Nie można pominąć faktu, że Nasza drużyna zgarnęła wszystkie trofea, królem strzelców został  Łukasz Ząbek a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano  Krzysztofa Kruka.