13.09.2016

ŻARKOmania 2016 już za nami! Na zorganizowanej 3 września br. imprezie sportowo-rekreacyjnej nie mogło zabraknąć atrakcji TAURONA Wydobycie – głównego sponsora wydarzenia.

W pierwszą sobotę września br., na stadionie Klubu Sportowego w Żarkach nie sposób było się nudzić. Na śmiałków czekały przede wszystkim loty ogromnej wielkości balonem na uwięzi. Chętnych do przeżycia podniebnej przygody nie brakowało, a biorąc pod uwagę zainteresowanie, jakim cieszyły się loty, balon szybko okazał się największą atrakcją pikniku.

Ale po kolei… Tuż po 16-tej rozbrzmiał pierwszy gwizdek i na murawę wbiegli zawodnicy – tym razem nie był to jedynie sygnał rozpoczęcia jednego z wielu rozgrywanych na klubowym boisku meczu. Rozpoczęła się ŻARKOmania – organizowana przez Libiąskie Centrum Kultury i Dom Kultury w Żarkach wspólnie z Tauron Wydobycie, jedna z największych plenerowych imprez w regionie.  A mecz? O tyle niezwykły, że po przeciwnych stronach tym razem stanęli podopieczni Szkółki Piłkarskiej Żarki oraz …ich Rodzice.

Na tych, którzy od strzelania goli woleli kibicować,  czekały inne formy czynnego wypoczynku. Będący inicjatywą Libiąskiego Centrum Kultury coroczny Piknik ma za zadanie promocję aktywnego spędzania czasu w gronie rodziny. Tym samym nie zabrakło zabaw i konkurów dla dzieci – skoków w workach, wyławiania kolorowych piłek z wielkiego basenu. Nieco starsi sprawdzali swoje umiejętności w slalomie z piłką między pachołkami.

Grupa animatorów angażowała dzieci do wspólnej zabawy - na rozległym terenie boiska ustawiono sztalugi, na których z każdą minutą powstawały dzieła rysowane węglem. Ku uciesze małych artystów, do konkursu zapraszano również rodziców.

Ciekawe atrakcje zaprezentowali ratownicy górniczy - poprzez zabawę odkrywali przed zebranymi tajniki swojej pracy. Chętnych do przymierzenia aparatu ucieczkowego nie brakowało, co rusz ktoś fotografował się w asyście zastępu, niektórzy testowali specjalistyczne narzędzia inni zwiedzali wóz bojowy. Nie zawiedli również strażacy – podczas brawurowej akcji zaprezentowali metody ratowania poszkodowanych z rozbitego samochodu.

Chociaż tegoroczna ŻARKOmania jest już wspomnieniem, organizatorzy zapewniają o jej cyklicznym charakterze. Już dziś zapraszamy na kolejną edycję, w 2017 roku!

Ustawienia plików cookies