16.01.2017

TAURON  Wydobycie S.A. został zwycięzcą w kategorii ,,Ekologia” w konkursie  „Górniczy Sukces Roku w roku 2016” organizowanym przez Górniczą Izbę Przemysłowo-Handlową oraz Szkołę Eksploatacji Podziemnej.

Nagrodę przyznano za  wdrożenie pierwszego w Polsce systemu do neutralizacji kwaśnych wód spływu powierzchniowego w rejonie obiektu unieszkodliwiania odpadów wydobywczych ZG Janina w Libiążu.

Nagrody i wyróżnienia za rok 2016 po raz pierwszy wręczone były podczas uroczystej gali,12 stycznia w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach, w ramach Górniczego Koncertu Noworocznego organizowanego przez GIPH.

Realizacja pierwszego tego typu systemu w Polsce jest formą promocji skutecznych
i bezpiecznych dla środowiska metod neutralizacji kwaśnych wód bezpośrednio   w miejscu ich powstawania, wdrożonych przez TAURON Wydobycie  Działania Spółki  wpisują się w proekologiczną politykę Koncernu będąc jednocześnie zgodne  z dokumentem referencyjnym BAT Komisji Europejskiej w sprawie najlepszych dostępnych technik dla gospodarki odpadami skalnymi w działalności górniczej-
stwierdza Prezes Zarządu TAURON Wydobycie  Zdzisław Filip

Udział w Konkursie jest doskonałym sposobem promocji, popularyzacji innowacyjności i rozwoju polskiego górnictwa podziemnego, a także kształtowania dobrego wizerunku sektora wydobywczego. Konkurs przeprowadzany jest w trzech kategoriach: „Innowacyjność”, „Ekologia” i „Osobowość Roku”. 

Górnicza Izba Przemysłowo-Handlowa to organizacja samorządu gospodarczego zrzeszająca m.in. kopalnie węgla kamiennego i brunatnego, producentów maszyn           i urządzeń górniczych, firmy usługowe działające na rzecz górnictwa oraz jednostki naukowo-badawcze.

Ustawienia plików cookies