21.11.2014

Reprezentacja TAURON Wydobycie zdobyła Pierwsze miejsce i Puchar Prezesa TAURON Polska Energia podczas III Turnieju Piłki Nożnej w 2014r.

Górnicy z Zakładu Górniczego Janina i Sobieski 27 września 2014 roku na kompleksie boisk Centrum Sportu MOKSiR Opole odnosili sportowe sukcesy. Już po raz trzeci Puchar Prezesa TAURON Polska Energia zdobyli górnicy z TAURON Wydobycie.

Górnicy po raz trzeci najlepsi w TAURON Polska Energia

W Turnieju brali udział pracownicy TAURON Dystrybucja, TAURON Ciepło, TAURON Wytwarzanie, TAURON Sprzedaż, TAURON Obsługa Klienta. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy A i B. Zwycięzcy grup grali o I miejsce w Turnieju, natomiast drugie drużyny z grup grały o III miejsce. Górnicy znaleźli się w Grupie A z TAURON Sprzedaż pokonując drużynę 18-0, a następnie z TAURON Dystrybucja 7-2. W finale zmierzyli się z TAURON Wytwarzanie zwyciężając 11-1. Po analizie wyników można stwierdzić, że w tym dniu nie było mocnych na zawodników z TAURON Wydobycie.

Nagrody indywidualne również przypadły górnikom. Najlepszym strzelcem został Łukasz Grabowski, a najlepszą rękawicą Jakub Księżarczyk. Warto nadmienić, że w sobotę 27.09.2014 r. na boiskach w Opolu panowała świetna atmosfera. Pamiątkowe nagrody, puchary i medale mieli zaszczyt wręczać Dyrektorzy ds. Pracy z TAURON Wydobycie Marcin Nastawny z ZG Janina, Piotr Lichota z ZG Sobieski oraz Dyrektor Dystrybucji Oddziału w Opolu Leszek Gąsiorek.