23.11.2012

15 listopada, podczas Rady Miasta Libiąż, wiceprezes zarządu dyrektor ds. technicznych Jerzy Wróbel, został wyróżniony tytułem "Honorowego Obywatela Libiąża". Zaszczyt ten do tej pory spotkał tylko 8 osób.

Wiceprezes Wróbel jest dziewiątą odznaczoną osobą. Zaszczyt ten spotyka ludzi działający na rzecz miasta:  "To symbol naszej wdzięczności za lata, gdy los kopalni był niepewny. Potrafił pan zebrać osoby, które doprowadziły do tego, że zakład, tak ważny dla miasta i mieszkańców, zaczął świetnie prosperować" – powiedział burmistrz Jacek Latko. Podczas podziękowań, uhonorowany nie krył wzruszenia i zaskoczenia dziękując wielu osobom, które wraz z nim przyczyniły się do dobrej kondycji ZG Janina.

Przypomnijmy, że z libiąską kopalnią Jerzy Wróbel związany jest od 2000 roku, kiedy to objął stanowisko dyrektora, a po jej przekształceniu w 2004 roku pełnił funkcję prezesa zarządu Zakładu Górniczo-Energetycznego Janina Sp.z.o.o. W latach 2005 - 2011, po powstaniu Południowego Koncernu Węglowego SA, w skłąd którego weszła również kopalnia "Janina", objął stanowisko wiceprezesa zarządu dyrektorem ds. handlowych PKW.S.A. Zaś od 2011 roku łączy funkcję wiceprezesa zarządu ze stanowiskiem dyrektora ds. technicznych.


 

Załącznik Size
Uchwała Rady Miasta 848.54 KB
DSCF9939.jpg 1.18 MB
Grafiki
Ustawienia plików cookies