Prezydent Andrzej Duda w TAURONIE

14.12.2015
Andrzej Duda, prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, w towarzystwie Dawida Jackiewicza, ministra Skarbu Państwa, odwiedził 11 grudnia należący do Grupy TAURON Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Prezydent RP Andrzej Duda wraz z ministrem Skarbu Państwa Dawidem Jackiewiczem w towarzystwie m.in. Remigiusza Nowakowskiego, prezesa zarządu TAURON Polska Energia, zobaczyli nowoczesną dyspozytornię w kopalni Sobieski. Następnie Prezydent RP wziął udział w karczmie piwnej zorganizowanej przez NSZZ Solidarność w TAURON Wydobycie.

Ratownicy TAURON Wydobycie znowu na podium

14.12.2015
W rozgrywanej podczas VIII Centralnych Zawodów Drużyn Ratowniczych konkurencji symulowanej akcji ratowniczej, zastęp TAURON Wydobycie zdobył trzecie miejsce. Wyżej na podium znalazły się drużyny z ruchu Staszic kopalni Murcki-Staszic i kopalni Bobrek. Poza akcją symulowaną ratownicy rywalizowali także w konkurencjach dla pomiarowca, dla mechanika aparatu oddechowego W-70 (II miejsce Zbigniew Palkij, TAURON Wydobycie) oraz pierwszej pomocy (III miejsce dla zastępu TAURON Wydobycie).

Prezes Jerzy Kurella z wizytą w TAURON Wydobycie

01.12.2015
Spotkanie Prezesa TAURON Polska Energia S.A. z przedstawicielami załogi oraz kadry Zakładu Górniczego Janina w Libiążu odbyło się 4 listopada br. Następnego dnia, 5 listopada Prezes Jerzy Kurella odwiedził Zakład Górniczy Sobieski w Jaworznie. Tutaj również spotkał się z przedstawicielami organizacji związkowych oraz kadry zarządzającej. Podczas wizyt omawiano aktualną sytuację w zakładach oraz zaprezentowano wyniki techniczno-ekonomiczne za październik br.

Odpowiedzialna działalność

28.10.2015
Od ponad 100 lat wydobywanie węgla kamiennego jest nierozerwalnie związane z funkcjonowaniem i rozwojem Libiąża i okolicznych miejscowości wchodzących w skład powiatu chrzanowskiego. Mając na uwadze ostatnie wydarzenia związane ze skutkami eksploatacji w Zakładzie Górniczym Janina zapewniamy, że kopalnia prowadzi swoją działalność w sposób jak najbardziej odpowiedzialny oraz możliwie najmniej uciążliwy dla środowiska i mieszkańców.

TAURON Wydobycie: Inwestycja ZG Janina w głównej fazie realizacji

15.10.2015
Budowa poziomu 800 m w Zakładzie Górniczym Janina w Libiążu należy do strategicznych projektów inwestycyjnych Grupy TAURON. Z początkiem października rozpoczął się kolejny ważny etap realizacji inwestycji – wykonanie podszybia szybu „Janina VI” na poziomie 800 m. Pogłębianie szybu „Janina VI” do docelowej głębokości 823 m trwa od września 2013 r. Obecnie jego głębokość wynosi 782 m. Wykonano także 259 m rury szybowej, co stanowi 86 proc. docelowego zakresu.

TAURON Wydobycie ma nową ścianę

17.09.2015
ZG Sobieski w Jaworznie w połowie sierpnia br. uruchomił eksploatację nowej ściany nr 349 w pokładzie 209. Ma ona 200 metrów długości i 920 metrów wybiegu. Zdolność wydobywcza tej ściany szacowana jest na poziomie około 4 tys. ton węgla handlowego na dobę. Wydobywany tu węgiel charakteryzuje się korzystnymi parametrami jakościowymi.