PKW dla środowiska

09.12.2011
03.11.2011r w siedzibie Południowego Koncernu Węglowego S.A. odbyła się konferencja „Południowy Koncern Węglowy dla środowiska – Wykorzystanie kruszyw produkowanych w PKW S.A. w budownictwie drogowym oraz hydrotechnicznym”, której celem było poszerzanie wiedzy społecznej w tematyce działań koncernu z zakresu gospodarowania wydobywaną wraz z węglem na powierzchnię skałą płonną i przetwarzanie jej na kruszywa, mieszanki kruszywowe w sposób przynoszący wymierne korzyści ekologiczne oraz ekonomiczne.

Złoty medal w Brukseli

09.12.2011
Południowy Koncern Węglowy S.A. uczestniczył, po raz pierwszy, i od razu z dużym sukcesem w jubileuszowych międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA” 2011, które odbyły się w dniach 17-19 listopada 2011 r. na terenach wystawienniczych Heysel Expo w Brukseli. To czołowa międzynarodowa impreza wystawiennicza w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.

Barbórka 2011

07.12.2011
Tradycyjne święto Braci Górniczej z Południowego Koncernu Węglowego SA w tym roku odbyły się w Jaworznie. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez księdza biskupa diecezji sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka.