TAURON Wydobycie 
Spółka Akcyjna

ul. Grunwaldzka 37
43-600 Jaworzno
sekretariat@tauron-wydobycie.pl

Centrala:
tel.  +48 32 618 50 00
fax. +48 32 616 44 76

 

Zakład Górniczy Brzeszcze

ul. Kościuszki 1
32-620 Brzeszcze

tel. +48 32 716 53 00

 

Zakład Górniczy Janina

ul. Górnicza 23
32-590 Libiąż

Tel. +48 32 627-00-00

 

Zakład Górniczy Sobieski

ul. Sulińskiego 2
43-600 Jaworzno

Tel. +48 32 618-50-00
 

Ekogroszki od TAURONA

 

TAURON Ekogroszek i JARET plus to wysokiej jakości paliwa węglowe. Produkty pochodzą wyłącznie
z polskich kopalń należących do Grupy TAURON.

Obydwa produkty posiadają certyfikat jakości, nadany przez Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.        

TAURON Ekogroszek i JARET plus wyróżniają się bardzo dobrymi parametrami jakościowymi przy zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wysoka wartość opałowa (26 i 25 MJ/kg), niski indeks spiekalności i niewielka ilość powstającego w toku spalania popiołu, gwarantują efektywne ogrzewanie, niskie
zużycie paliwa i bezawaryjną pracę urządzeń grzewczych.

Najnowsze technologie dają nam możliwość posiadania zautomatyzowanych kotłów węglowych, które gwarantują maksymalny komfort w obsłudze, a także oszczędność paliwa. Utrzymująca się na przestrzeni wielu lat różnica cen węgla w porównaniu z cenami innych nośników energii, sprawia że jest to najtańsze źródło ciepła dla naszego domu.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów, jak również w trosce o ochronę środowiska, TAURON Wydobycie od 10 lat oferuje uznany przez klientów – Ekogroszek JARET plus®, przeznaczony do kotłów z automatycznymi podajnikami. JARET plus®, jako jedno z pierwszych paliw węglowych otrzymało świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego przyznawane przez jedyną jednostkę certyfikującą węgiel w Polsce – Instytut Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu.

W roku 2017 TAURON Wydobycie rozszerzył swoją ofertę produktową o kolejne ekologiczne paliwo węglowe o podwyższonej kaloryczności – TAURON Ekogroszek. Również ten Ekogroszek otrzymał świadectwo na znak bezpieczeństwa ekologicznego. TAURON Ekogroszek to nowość na rynku ekologicznych paliw węglowych przeznaczonych do kotłów z automatycznym podajnikiem.

Zgodnie z oczekiwaniami rynku TAURON Ekogroszek i JARET plus posiadają wysokie parametry jakościowe, które wyróżniają je na tle wielu dostępnych na rynku produktów zachowując jednocześnie konkurencyjną cenę.

Konfekcjonowany w opakowaniach 20 kg i sprzedawane na paletach 1000 kg wyżej wymienione paliwa pochodzą wyłącznie z polskich kopalń należących do Grupy TAURON.

Ekogroszki od TAURONA dostępne są w miejscu ich produkcji, czyli Zakładzie Górniczym Sobieski w Jaworznie przy ulicy Sulińskiego 2.

Do produkcji naszych ekogroszków używamy węgla, który wydobywamy z posiadanych przez nas złóż węgla należących do Zakładów Górniczych zlokalizowanych w Jaworznie, Libiążu i Brzeszczach. Następnie w procesach przeróbki mechanicznej poddajemy je między innymi procesowi wzbogacania i wysiewania. Na każdym etapie paliwa są poddawane kontroli jakości.

Atutem naszych ekogroszków jest ich niska spiekalność, niska zawartość siarki i wilgoci oraz uziarnienie od 5 do 25 mm, które umożliwiające spalanie zarówno w starszych typach kotłów retortowych jak i kotłach wykorzystujących najnowsze technologie.

Parametry naszych ekogroszków:

 • TAURON Ekogroszek:
  • kaloryczność: 25  27 MJ/kg
  • zawartość popiołu: 7 – 9 %
  • zawartość siarki: 0,6 – 1,0 %
  • granulacja: od 6 do 25 mm
  • spiekalność: 15 – 20 RI
  • zawartość wilgoci: 8 – 13 %
 • JARET plus:
  • kaloryczność: 24 – 26 MJ/kg
  • zawartość popiołu: 8 – 10 %
  • zawartość siarki: 0,7 – 1,2 %
  • granulacja: od 6 do 25 mm
  • spiekalność: 14 – 20 RI
  • zawartość wilgoci: 8 – 13%

 

Załączniki