Grupa TAURON wdraża mechanizm podzielonej płatności (split payment)

25.06.2018
W Grupie TAURON toczą się obecnie prace w celu wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment) w stosunku do płatności faktur zakupu dokonywanych przez Spółki Grupy TAURON. W związku z nowelizacją Ustawy o podatku od towarów i usług, od 1 lipca 2018 r. zapłata za nabyty towar lub usługę będzie mogła zostać zrealizowana przez podatnika poprzez rozdzielenie na dwa odrębne rachunki: 1.wartość netto na rachunek bankowy dostawcy 2.wartość VAT na specjalne konto dostawcy (rachunek bankowy VAT)

Świętowali sponsorzy życia z Libiąża

20.06.2018
Klub Honorowych Krwiodawców PCK przy ZG Janina w Libiążu obchodził 50-lecie. Przy tej okazji gmina ufundowała mu sztandar. Klub liczy prawie sto osób. I wciąż się rozrasta. Działacze się cieszą, że jego szeregi zasilają młode osoby. Przed uroczystością 24 z nich oddały krew w ramach cyklicznej akcji. W kopalnianej stołówce ZG Janina miało miejsce poświęcenie sztandaru oraz uhonorowanie najaktywniejszych członków.

II edycja Konferencji Zakupowej w TAURON Wydobycie

06.06.2018
5 czerwca br. w sali konferencyjnej hotelu Angelo w Katowicach zjawiło się ponad 150 uczestników ze stu firm, aby poznać plany inwestycyjne firmy. Konferencja „Dzień otwartych drzwi” jest wydarzeniem cyklicznym i poświęcona jest poszerzaniu współpracy z dostawcami oraz kontrahentami TAURON Wydobycie. Firma, oprócz obecnych kontrahentów otwiera się także na nowych partnerów biznesowych, co wpisuje się w strategię grupy TAURON.