Orkiestra Elektrowni Jaworzno zagrała przed siedzibą Zarządu TAURON Wydobycie

20.08.2018
Dzień Energetyka jest co roku dostojnie obchodzony przez pracowników firm zajmujących się produkcją energii elektrycznej i współpracujących oraz współdziałających na rynku przemysłu w naszym kraju i regionie. Zawartość strony Z tej to okazji Orkiestra Dęta TAURON Wytwarzanie dała koncerty dla różnych firm i instytucji. W Jaworznie około godziny 9.00 muzycy pod batutą Pana Tadeusza Stańczyka zagrali przed Urzędem Miejskim w Jaworznie, a następnie o 10.00 w zespole pałacowo – parkowym, w obrębie siedziby Zarządu TAURON Wydobycie. Po wysłuchaniu marszowych utworów przyszedł czas na powitanie

Tour de Pologne przed siedzibą TAURON Wydobycie

08.08.2018
Po trzech płaskich etapach i popisach sprinterów nadszedł czas na pierwsze góry. Zwiastowało to przetasowania w klasyfikacji generalnej. Czwarty, najdłuższy etap 75. Tour de Pologne liczył 179 kilometrów i wystartował z Jaworzna. W samo południe, 7 sierpnia z Jaworznickiego rynku ruszył 4. etap zmagań Tour de Pologne, największej imprezy kolarskiej w Polsce. Na starcie zameldowały największe potęgi światowego peletonu – m.in. Quick Step, Astana, Sky, Katusha czy tak aktywna w poprzednich etapach Bora. Czwarty etap wygrał Michał Kwiatkowski (Team Sky). Na finałowym podjeździe pod Orle Gniazdo

Grupa TAURON wdraża mechanizm podzielonej płatności (split payment)

25.06.2018
W Grupie TAURON toczą się obecnie prace w celu wprowadzenia mechanizmu podzielonej płatności (tzw. split payment) w stosunku do płatności faktur zakupu dokonywanych przez Spółki Grupy TAURON. W związku z nowelizacją Ustawy o podatku od towarów i usług, od 1 lipca 2018 r. zapłata za nabyty towar lub usługę będzie mogła zostać zrealizowana przez podatnika poprzez rozdzielenie na dwa odrębne rachunki: 1.wartość netto na rachunek bankowy dostawcy 2.wartość VAT na specjalne konto dostawcy (rachunek bankowy VAT)

Świętowali sponsorzy życia z Libiąża

20.06.2018
Klub Honorowych Krwiodawców PCK przy ZG Janina w Libiążu obchodził 50-lecie. Przy tej okazji gmina ufundowała mu sztandar. Klub liczy prawie sto osób. I wciąż się rozrasta. Działacze się cieszą, że jego szeregi zasilają młode osoby. Przed uroczystością 24 z nich oddały krew w ramach cyklicznej akcji. W kopalnianej stołówce ZG Janina miało miejsce poświęcenie sztandaru oraz uhonorowanie najaktywniejszych członków.

II edycja Konferencji Zakupowej w TAURON Wydobycie

06.06.2018
5 czerwca br. w sali konferencyjnej hotelu Angelo w Katowicach zjawiło się ponad 150 uczestników ze stu firm, aby poznać plany inwestycyjne firmy. Konferencja „Dzień otwartych drzwi” jest wydarzeniem cyklicznym i poświęcona jest poszerzaniu współpracy z dostawcami oraz kontrahentami TAURON Wydobycie. Firma, oprócz obecnych kontrahentów otwiera się także na nowych partnerów biznesowych, co wpisuje się w strategię grupy TAURON.

Wiosenna edycja targów z TAURON Wydobycie

23.04.2018
Firma TAURON Wydobycie rozpoczęła akcję promowania swoich ekogroszków biorąc udział w wiosennych imprezach targowych. W dniach od 22 do 25 marca w Targach Budownictwa i Kamieniarstwa TARBUD we Wrocławiu oraz od 6 do 8 kwietnia w Targach Expo Dom w Rzeszowie zaprezentowano najnowszą ofertę firmy. Zarówno we Wrocławiu jak i Rzeszowie zaprezentowano ofertę produktową, w tym przede wszystkim nasze paliwa ekologiczne: TAURON Ekogroszek oraz Ekogroszek JARET plus.

Nowy Wiceprezes ds. Technicznych TAURON Wydobycie

19.04.2018
W dniu 18 kwietnia 2018r. Rada Nadzorcza TAURON Wydobycie S.A. powołała nowego wiceprezesa technicznego spółki. Na stanowisko wiceprezesa zarządu ds. technicznych z dniem 19 kwietnia br. został powołany Andrzej Okoń, do tej pory dyrektor techniczny kierownik ruchu Zakładu Górniczego Brzeszcze w Brzeszczach. Do 15 kwietnia br. czynności wiceprezesa zarządu ds. technicznych TAURON Wydobycie S.A. wykonywał członek Rady Nadzorczej TAURON Wydobycie S.A. Bogusław Chrószcz.