PKW dla środowiska

09.12.2011
03.11.2011r w siedzibie Południowego Koncernu Węglowego S.A. odbyła się konferencja „Południowy Koncern Węglowy dla środowiska – Wykorzystanie kruszyw produkowanych w PKW S.A. w budownictwie drogowym oraz hydrotechnicznym”, której celem było poszerzanie wiedzy społecznej w tematyce działań koncernu z zakresu gospodarowania wydobywaną wraz z węglem na powierzchnię skałą płonną i przetwarzanie jej na kruszywa, mieszanki kruszywowe w sposób przynoszący wymierne korzyści ekologiczne oraz ekonomiczne.

Złoty medal w Brukseli

09.12.2011
Południowy Koncern Węglowy S.A. uczestniczył, po raz pierwszy, i od razu z dużym sukcesem w jubileuszowych międzynarodowych Targach Wynalazczości, Badań Naukowych i Nowych Technik „BRUSSELS INNOVA” 2011, które odbyły się w dniach 17-19 listopada 2011 r. na terenach wystawienniczych Heysel Expo w Brukseli. To czołowa międzynarodowa impreza wystawiennicza w dziedzinie wynalazczości, poświęconą transferowi technologii i wdrażaniu postępu technicznego.

Barbórka 2011

07.12.2011
Tradycyjne święto Braci Górniczej z Południowego Koncernu Węglowego SA w tym roku odbyły się w Jaworznie. Obchody rozpoczęła uroczysta msza święta celebrowana przez księdza biskupa diecezji sosnowieckiej Grzegorza Kaszaka.

Jesienne targi

10.11.2011
W dniach od 9 do 11 września 2011 roku w rzeszowskiej Hali Widowiskowo-Sportowej „Podpromie” odbyła się jesienna edycja Targów Budownictwa, Wyposażenia Wnętrz, Targów Nieruchomości oraz Targów Techniki Grzewczej i Instalacyjnej. Pojawiło się na nich 200 wystawców.

POŻEGNANIE EMERYTÓW

04.10.2011
Stało się już tradycją w Południowym Koncernie Węglowym SA, iż organizowane są uroczyste spotkania z pracownikami przechodzącymi na emeryturę. 16 września w sali konferencyjno – szkoleniowej szybu Piłsudski odbyło się tradycyjne, coroczne pożegnanie wieloletnich pracowników Południowego Koncernu Węglowego S.A. przechodzących na emeryturę. Uroczystość otworzył przemówieniem wiceprezes zarządu dyrektor ds. pracy Tadeusz Bożek dziękując zebranym za oddaną i wieloletnią pracę na rzecz PKW. Następnie dyrektorzy ds. pracy Marcin Nastawny oraz Piotr Lichota wraz dyrektorem ds. technicznych Wojciechem Kamińskim oraz wiceprezesem zarządu dyrektorem ds. technicznych Janem Matuszewskim wręczyli pamiątkowe grawertony oraz upominków. Na koniec części oficjalnej wiceprezesi T. Bożek oraz J. Matuszewski wraz dyrektorami wznieśli toast na cześć emerytów życząc im zdrowia i szczęścia na dalsze lata życia. Po oficjalnej części przyszedł czas na zabawę przy muzyce do późnych godzin wieczornych. My również życzymy wszystkiego dobrego oraz samych pogodnych dni! PBI

Trzecie miejsce ratowników górniczych

04.10.2011
Centralne Zawody Drużyn Ratowniczych o Puchar Prezesa Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego S.A. organizowane na terenie Okręgowej Stacji Ratownictwa Górniczego w Jaworzni odbyły się w dniu 23.09.2011r. Był to turniej organizowany na nowych zasadach. przedsiębiorcy górniczy wyłaniali swoich reprezentantów na zawody centralne w organizowanych przez siebie zawodach eliminacyjnych.